Kedves Szülők, Pedagógusok, Diákok!

Mákos Rebeka vagyok, okleveles pszichológus. Tanulmányaimat az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Karának pszichológia szakán folytattam, Tanácsadás- és iskolapszichológia szakirányon. Iskolapszichológusként a fő feladatom az iskolai közösség minden résztvevőjének (diákok, szülők, pedagógusok) segítése és pszichés támogatása az iskolai fejlődést közvetlenül vagy közvetve érintő ügyekben.

Várom azon diákokat, akik tanulmányi vagy beilleszkedési nehézségeket élnek meg, stresszel, vagy valamilyen élethelyzeti kérdéssel, problémával küzdenek, érzelmi támogatásra van szükségük. Lehetőség van szülőkonzultációra is, ahol közösen át tudjuk beszélni a szülők gyermeküket érintő esetleges kérdéseit, aggályait. Továbbá segítséget tudok nyújtani azon pedagógusoknak is, akik valamilyen okból támogatást igényelnek a tanítási folyamat során.

Az egyéni folyamatok hosszát a probléma összetettsége határozza meg. A gyerekekkel való munka során igyekszem szem előtt tartani a gyerekek életkori sajátosságait, így a verbalitáson túl eszközként használom a rajz, játékok, mesék világát is. Az egyéni folyamatokon kívül osztályfoglalkozásokra is van lehetőség, preventív vagy intervenciós jelleggel.
Abban az esetben, ha az adott problémakör túlmutat az iskolapszichológiai kereteken, segítséget tudok nyújtani a megfelelő szakemberhez való irányításban is.

A szülőkonzultációk előre egyeztetett időpontban történnek, ehhez kérem, a makosrebekapszi@gmail.com email-címre írjanak levelet, melyben feltüntetik a gyermek nevét, iskoláját, osztályát, és röviden a kérdéskört is.

Várom megkereséseiket, mely által hozzájárulhatunk, hogy az iskola minden gyermek számára biztonságos, támogató, és fejlődést elősegítő környezet legyen.