Pintér Ilona Eszter

ének-zene, erkölcstan tanár

A Szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán magyar szakon és a Szegedi Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán magánének szakon, Budapesten a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen középiskolai ének tanár kiegészítő szakon végeztem. Eddig többféle iskolatípusban tanítottam, főiskolai, gimnáziumi, általános iskolai zeneiskolai szinten is nagy gyakorlatot szereztem.

A gyerekek éneklés és zene iránti fogékonyságát, a szép iránti érzékük fejlesztésével szeretném kialakítani, ízlésüket formálni. Ehhez az Opera Nagykövet programot is segítségül hívtam, amit minden iskolában nagy örömmel fogadtak.

Több gyermek iskolán kívüli szerepléssel szép sikereket ér el. Ezzel próbálom azt a törekvést erősíteni, amit Kodály így fogalmazott, hogy “a zene legyen mindenkié”.